День дитячої книги “Книга вчить як на світі жить”.Серед багатьох весняних свят є прекрасне свято – День дитячої книги. Датою для святкування Міжнародного дня дитячої книги був обраний день народження Ганса Християна Андерсена – 2 квітня.

З моменту появи на світ людина починає вчитися ходити, говорити, пізнавати навколишній світ. Сонячний промінь і метелик, який сів на квітку, кумедна картинка і добра пісня, весела гра і улюблена книга – перші вчителі дитини.

Книга! Вона поруч від самого народження. Перші казки, оповідання та вірші читають нам мама і тато, братик і сестричка. Книга розповідає про казкових богатирів, про життя, про далекі екзотичні країни. З книгою кожен із нас може мандрувати в минуле і в майбутнє. Про все на світі розповідає книга.

Книга є невід’ємною частиною в житті кожного малюка, адже саме вона дозволяє зрозуміти, що таке добре, а що таке погано, хороша дитяча література вже з ранніх років дозволяє прищепити почуття відповідальності і справедливості.

Показовим є святкування Міжнародного дня дитячої книги, адже книга має неабиякий вплив на формування духовного світу людини. Дитяча книга – перша сходинка до пізнання безмежного, чарівного, дивовижного світу – життя.

Сучасні діти все частіше проводять свій час за комп’ютерними іграми, переглядом телепередач і все рідше читають книжки. Нині актуальність розв’язання цієї проблеми очевидна, адже читання пов’язане не лише з грамотністю й освіченістю. Воно формує ідеали, розширює кругозір, збагачує внутрішній світ людини. В умовах, коли створюються електронні бібліотеки, складно змусити дитину взяти до рук книжку.

Однак, якщо прилучати дітей до читання з дошкільного віку, захоплюючи їх цим процесом, то любов до книжки залишається на все життя.

 «Книга – це джерело освіти, знання, і якщо збагачення, то збагачення культурного і духовного” Максим Рильський.

Під таким гаслом в Новотроїцькому ясла – садку №1 пройшов День дитячої книги.

Метою даного заходу є: виховання у дітей поважного ставлення до книги, прищеплення любові до читання, як до ефективного інструменту духовного та інтелектуального розвитку дитини.

Напередодні в групах були оформлені тематичні виставки книг – “Цю книжку я люблю!”, “Моя улюблена книжка!”, проведені бесіди про книгу, як джерело знань. Протягом тематичного дня вихователі читали дітям твори Василя Сухомлинського, казки Ганса Крістіана Андерсена, українські народні казки. В «книжковій лікарні» діти самостійно ремонтували книги. Мандрували з героями українських казок .  

Читання книжок – ефективний засіб пізнавального та мовленнєвого розвитку малюка. Вихователі впевнені, що саме книжка допоможе дитині швидко і зацікавлено пізнавати навколишній світ, вона залишається найбільш доступним засобом духовного й етичного розвитку особистості.

         Дитяча книга — це дивовижний світ, що формує культуру та інтелект нових поколінь Землі.

       Це казковий світ, наповнений добром та світлом, миром та щастям.

          Цей світ дарує дітям ЗНАННЯ!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *