Тиждень безпеки дитини ” Обережність не завадить”.Серед актуальних завдань, які вирішує сьогодні дошкільний  навчальний заклад, чільне місце належить проблемам виховання у дошкільників основ безпеки життєдіяльності. Освітній процес з дітьми дошкільного віку має  забезпечити необхідний рівень знань дитини для безпечного перебування в навколишньому середовищі та вироблення в неї елементарних, доступних віку норм поведінки у надзвичайних ситуаціях.

Згідно річного плану роботи з 20 по 24 травня 2019 року у  Новотроїцькому  ясла-садку  №1 пройшов  Тиждень безпеки дитини “Обережність не завадить”. 

Головна мета Тижня Безпеки : формувати у свідомості дітей відчуття особистої та колективної безпеки, навичок розуміння та оцінки небезпеки; безпечної поведінки вдома, на вулиці, у повсякденному житті. Поліпшити якість осітньої роботи з питань безпеки та захисту здоров’я дітей від негативних впливів довкілля, вдосконалити теоретичні знання і практичні навички педагогів, пропагувати здоровий спосіб життя серед педагогів, дітей та їх батьків.

Кожний день  Тижня був присвячений певній темі:

І день – “Дитина серед людей”. 

ІІ день – “Дитина вдома”. 

ІІІ  день – ” Дитина і вулиця”. 

ІV день – “Дитина і вогонь”. 

V день – ” Дитина  і природа”. 

Саме в цей період особливо активно проводилася робота із малюками у межах запланованих заходів: бесіди з дітьми про рідну домівку, роз’яснення правил спілкування з близькими та чужими людьми, сюжетно-рольові та  дидактичні ігри, тренінги, валеохвилинки, розв`язування кросвордів, фізкультурні заняття, малювання, інтерактивна робота з батьками про правила поведінки дорослих і дітей під час надзвичайних ситуацій.

Наш ясла-садок  покладає  відповідальність за формування у дошкільнят навичок безпечної поведінки, у тому числі поведінки на вулиці. Краще за все ці навички сформувати в ході цікавої гри “Водії”, тематичних занять “Світлофор та “зебра” – наші помічники”  діти з задоволенням повторили правила поведінки пішоходів на вулиці, пасажирів в транспорті, закріпили уявлення про дорожні знаки.

 21 квітня  2019 року старша група разом з вихователем Свербіловою Т.М. та помічником вихователя Простатовою Н.Л. побували на екскурсії в пожежній частині , де познайомилися з нелегкими буднями служби пожежних-рятівників, а також повторили правила протипожежної безпеки та правила поведінки в надзвичайних ситуаціях. Працівники пожежної частини показали пожежні автомобілі, захисне спорядження пожежних-рятувальників, бойовий одяг та пожежно-технічне обладнання для гасіння пожеж та рятування людей, яке знаходиться в пожежних автомобілях.

Діти не тільки побачили пожену машину, різноманітне обладнання для гасіння пожежі, а й посиділи в самій машині, потримали в руках водяний шланг, послухали цікаву розповідь про засоби пожежогасіння, важливість та відповідальність роботи пожежників, їхню сміливість при виконанні свого обов’язку. Діти були в захваті та на мить відчули себе справжніми пожежниками. Хлопчики вирішили обрати собі професію пожежника, щоб допомагати людям і приборкувати вогонь.

В групах на заняттях розглядали ілюстрації із зображенням пожежно-небезпечних предметів, переглядали  мультфільми “Кицін дім”, Уроки тітоньки Сови “Правила пожежної безпеки”, бесіди “Вогонь друг – чи ворог?”, сюжетно-рольова гра “Пожежники”, дидактична гра “Можна чи не можна”, аплікація “Пожежна машина”, літературна вікторина “Палай яскравише..” за змістом казки дванядцять місяців.

І на завершення пройшов останній день Тижня безпеки дитини “Дитина і природа”. 

Були проведені такі види роботи: спостереження за станом неба, розповідь про перші ознаки майбутньої негоди та правила поведінки під час зливи та грози, бесіда: “Небезпечні сили природи – стихійні лиха”.   Заняття на тему: “Корисні рослини у найближчому довкіллі”. Дидактична гра ” На чарівній галявині”, де діти закріпили знання назв рослин, які ростуть на тириторії дитсадка. Малювання на асфальті “Лісові мешканці – наші друзі”. Переглядали відео-презентацію ” Природа – наш дім”,де ознайомились з екологічними проблемами.

Діти дошкільного віку ще малі і беззахисні, тож їх потрібно оберігати від небезпечних предметів, ситуацій, обов’язково навчити обережності. Треба завжди пам’ятати, що дитина – найцінніший, найдорожчий скарб, сенс життя не тільки для кожної окремо взятої родини, а й суспільства загалом. Тому саме збереження здоров’я та захист життя дітей – основне завдання, що стоїть перед нами.

 

 

 

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *