Лабораторія “Маленькі дослідники” допомагає пізнати світ.Дитина – ніжний паросток, який стане могутнім деревом, і вимагає до себе особливої уваги.

                                                                         В.О. Сухомлинський 

Світ дитинства має свою мову, свої уявлення, свій спосіб вираження побаченого. Створюючи власний світ, дитина формує свій образ, свою особистість, стиль життя, неповторний, індивідуальний і відрізняється від дорослого. Тому, останнім часом зростає активного пошуку шляхів вдосконалення середовища, як умови формування особистості. 

Перед нами поставлені важливі завдання: навчити дітей уважно й зацікавлено спостерігати за природним оточенням – дивитись і бачити, слухати і чути, пропускати отримані враження через своє серце й робити необхідні висновки; розвивати в дітях пізнавальні вміння та навички, розумову активність, позитивне й дбайливе ставлення до об’єктів природи, формувати екологічну культуру. 

Одна з головних наших завдань – допомогти дитині навчитися зберігати свій життєвий світ, тому що дитина і світ повинні бути разом – в гармонійному поєднанні.     

Для реалізації данних поставлених завдань  у санаторній групі створено  предметно-розвивальне середовище для розвитку дітей, облаштовано дослідницьку  експерементальну лабораторію, де діти вчаться аналізувати свої спостереження, робити висновки про закономірності та взаємозв’язки.

 26.03.2019 року  вихователь Лапік О.О. запропонувала малятам санаторної групи дослідити наш цікавий і безмежний світ за допомогою експериментальних та креативних дослідів. Радощів дітлахів не було меж! 

Лапік О.О. познайомила  малятам з  такими  незвичними, кольоровими дослідами: 

Дослід “Лавова лампа”. 

Дослід “Вулкан”. 

Дослід “Кольоровий дощик”. 

Дослід “Чарівний зіп-пакет”. 

Дослід ” Бігаюча вода”.

Дослід “Чарівна кулька”. 

Дітям  дуже подобається дослідницька діяльність – це важливий шлях до пізнання. Досліджуючи, дитина   отримує знання у певній логічній послідовності. 

Радимо і батькам  приєднатися до цікавого світу експерементів. Проводити досліди можна без спеціальної підготовки. Якщо добре подивитися навколо, то можна побачити багато цікавого,  можна перетворити все навколо в одну велику дослідницьку лабораторію і з цікавістю  разом з дитиною  займатися з таким захоплюючим навколишнім світом. 

 

 

 

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *