Майстер-клас з народознавства “Українська лялька-мотанка”Лялька-мотанка – українська народна лялька, символ жіночої мудрості, родинний оберіг.
Здавен у кожній родині лялька-мотанка виконувала роль оберегу, була символом мудрості, берегинею роду, символом матері-прародительниці та зв’язку між поколіннями, одна із найдревніших іграшок нашого народу, якій тисячі й тисячі років.

Скільки існує людство, стільки років цій іграшці, яка повинна була дитину заспокоїти  та зберегти. Власноруч зроблена лялька-мотанка має чарівну силу. Вона не лише береже родинне вогнище, але й має здатність здійснювати бажання. 

21.03.2019 року вихователь санаторної групи  Лагуткіна Л.П. провела майстер-клас заняття з народознавства “Українська лялька-мотанка”. 

Мета: закріпити знання дітей про традиції українського народу та народні ігри. Познайомити з різними видами ляльки-мотанки та їх значенням. Формувати відчуття прекрасного під час виготовлення та гри з ними; розвивати дрібну моторику; виховувати інтерес до минулого, духовних цінностей, національних традицій. 

Вихователь запропонувала малятам здійснити подорож в минуле, де познайомила їх з ляльками-мотанками, які були оберегами та іграшками для дітей в давнину. 

Діти переглянули презентацію “Українська лялька-мотанка”.

Вихователь Лагуткіна Л.П. розповіла малятам, що ляльки-мотанки за своїм призначенням поділяються на ігрові, обрядові,ляльки-обереги. 

Під час заняття діти прослухали колискову пісню у виконання Ніни Матвієнко “Лебедина колискова”,  та  виконавши  колискову “Котику Сіренький” заколисали ляльку, поклавши в колисочку мотанку “Немовлятко”, як оберіг для дитини. 

Грали в українські народні ігри: “Галя по садочку ходила”, “Подоляночка”, “Панас”. 

А ще власноруч  з великим задоволення  та на згадку про подорож в минуле  виготовили ляльку-мотанку “Немовлятко”. 

 

 

 

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *