Хатха-йога для дітей.Хатха-йога – система самовдосконалення, шлях до внутрішньої гармонії. Практика розвитку свідомості, духу і особистості через фізичне вдосконалення тіла.

Дитяча йога – це особливий простір, де діти вчаться не лише виконувати фізичні вправи, вони вчаться довіряти своїм можливостям і проводити час в атмосфері гри і задоволення, а не в боротьбі за досягнення.

Дитяча йога – один з кращих способів турботи про свою дитину. Йога для дітей – це добре продумана система зміцнення молодого організму, заснована на багаторічній практиці.

Заняття йогою допоможуть вам: підвищити м’язевий тонус і гнучкість, зняти нервово-м’язеве напруження, розкрити духовний потенціал. Навчання дітей елементів йоги починаємо з вправ (асани), що сприяють: зміцненню «черевного дихання», м’язів шиї, вмінню тримати рівновагу, розвитку грудної клітки і плечового пояса; потім переходимо до вправ на зміцнення м’язів тулуба та ніг; зміцненню дисків хребта і органів травлення; очищенню кишечника; поліпшенню роботи шлунку; завершуємо вправами на зміцнення нервової системи, суглобів стопи.

Дуже важливо під час занять дитячою йогою дотримуватися правильності дихання та вміння розслаблятися (релаксація) .

Щоб заінтригувати батьків, окрім фізичних вправ, ритмічної гімнастики, загартування, корегуючої гімнастики, вихователь санаторної групи Лапік О.О. почала впроваджувати в  свою роботу з дітьми вправи з хатха-йоги, як гігієнічну гімнастику пілся денного сну. Вихователь пропонує батькам  виконувати  такі вправи з дітьми вдома. 

– «Цупкий паросток» – Врикмасана.

В.п.- о.с. зігнути праву ногу в коліні і притиснути стопу до внутрішньої сторони лівого бедра, руки витягнути вгору. Утриматись 30 с.

– «Мох над підсніжником» – Шванасана.

В.п стійка на високих чотирьох. Утриматись 30 с.

– «Підсніжник ховається від вітру» – Халасана.

В.п. лежачи на спині, закинути ноги за голову. Затриматись на 30 с.

– «Підсніжник тягнеться до сонця» – Сарвасангасана.

В.п. лежачи на спині тулуб підняти вгору, натягнути носочки, руками підперти тулуб. Утриматись 30 с.

– «Легкий вітерець розхитує квіточку» – Дханурасана.

В.п. лежачи на животі, руками взятись за ступні ніг. Утриматись 30 с.

 Дітям дуже подобається займатися цими вправами. І якщо батьки будуть підтримувати дітей вдома і робити з ними вправи кожен день, це допоможе  малюкам стати урівноваженими, зосередженими, гнучкими,здоровішими. 

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *