Обличчя української історії Тарас Шевченко. Літературні читання “Великий Кобзар”.Кобзарем його ми звемо,
Так від роду і до роду: 
Кожний вірш свій і поему 
Він присвячував народу.

Ось чому в сім’ї великій,
У цвіту садів прекрасних 
Буде жити він вовіки,
Як безсмертний наш сучасник.

13.03.2019 року методист Марковська Н.М.  провела з  вихователями літературні читання “Великий Кобзар”, присвячені пам’яті  Тараса Григоровича Шевченко – великого поета,художника,мислителя, палкого патріота України, людини незбагненної долі та багатогранного таланту, що вражає світ променистою глибиною свого пророчого провидіння і пророчого слова.

 На початку літературних читань ведуча Марковська Н.М. запалила свічку в пам’ять про великого поета, “нехай вогонь його душі запалить у наших серцях іскорку віри,надії, любові до рідної землі, свого народу”. 

Педагоги говорили про життя Т.Г.  Шевченка, його дитинство, творчість.  Переглянули мультимедійні  презентації: “Обличчя української історії Тарас Шевченко”, “Дитячими стежками Тараса”. 

Була проведена вікторина ” Чи знаєте ви поезію Шевченка?”.

1. Розв’язування кросворда.

2.  Назвіть народні прислів’я про Шевченка.

3. Продовжіть поетичні рядки. 

Кожен з учасників літературного читання прочитав свій улюблений вірш поета, прозвучали такі твори: ” І мертвим, і живим, і не народженим…”, “Мар’яна -черниця”, уривок з поеми “Катерина”, уривок з поеми “Наймичка”, “Сон”, “Думка”, “Садок вишневий коло хати…”, ” Зацвіла в долині…”, ” Мені однаково..”, ” У нашім раї на землі…” та інші. 

Переглянули відеокліпи пісень  сучасних співаків на вірші Т.Г. Шевченка: Ірина Білик “Бандуристе, орле сизий”, Фома та гурт “Мандри”  “Думи мої”, гурт “Хочу ЩЕ” “Тополя”, Скрябін ” Не однаково мені…”.  Також у виконанні музичного керівника Онопченко Г.О. прозвучали пісні: “Зацвіла в долині червона калина…”, “Тече вода з-під явора…”. 

В кінці літературних читань, педагоги стоячи прослухали  “Заповіт” Тараса Григоровича Шевченка. 

Свічка згасла… Але пам’ять про Великого Кобзаря назавжди залишиться в наших серцях, Тарас Григорович Шевченко буде вічно жити в пам’яті народній. 

 

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *