Шануймо пам’ять Тараса Григоровича Шевченка.Ми чуємо тебе, Кобзарю, крізь століття,
І голос твій нам душі окриля.
Встає в новій красі, забувши лихоліття,
Твоя, Тарасе, звільнена земля!

В історії завжди залишаться імена, які з гордістю вимовляє людство, до яких належить й імя великого українського поета Тараса Григоровича Шевченка. Весь всій могутній талант він присвятив служінню народові. І сьогодні, живучи у вільній незалежній державі, ми з гордістю згадуємо Великого Кобзаря. Бо він убрав у себе безсмертне дихання душі. Бо він такий великий і незбагненний, як життєдайний дощ, як весняний вітер, як ясне сонце, як щедра рідна земля. З минулого віку й до наших часів, а далі – у майбутнє, у нові віки.

З метою патріотичного виховання любові до рідного краю та гордості за видатних українських людей у   нашому ясла-садку  12.03.2019 року пройшли тематичні заняття, літературні читання, знайомство з творами живопису видатного поета та художника Тараса Григоровича Шевченка. 

Мета занять: узагальнити  і  систематизувати  про життєвий і творчий шлях видатного українського поета і  художника Т.Г.Шевченка,допомогти дітям осмислити і зрозуміти тяжку долю поета,розкрити його соціальну роль як борця за щастя рідного народу. Викликати бажання розповідати і слухати вивчені вірші, розглядати картини та  ілюстрації, малюнки. Вчити сприймати зміст поезії на слух та знаходити її відображення в малюнках. Розвивати пам’ять, увагу,мовлення дітей, уміння виразно читати вірші. Виховувати інтерес до творчості Т.Г.Шевченка, любов до української мови, рідного краю, України. 

Вихователь ІІ молодшої групи Хропач Т.Ю. провела заняття “Дітям про Т.Г.Шевченка”. Вихователь познайомила малят із великим поетом  та художником Т.Г Шевченком, деякими  його творами: “Весна іде, красу несе”, “Встала весна”, провела дидактичну гру “Послухай та розкажи”, українську народну гру “Подоляночка”, діти разом з вихователем  розглянули  ілюстрації картин написаних Т.Г.Шевченко. 

Вихователь середньої групи Шкроб Т.О. провела заняття  під назвою “Любий наш Кобзарю”. Педагог провела бесіду з дітьми про життєвий та творчий шлях   поета, переглянули   мультимедійну презентацію “Дитячими шляхами Тараса” та мультфільм “Уроки тітоньки Сови. Казки картинної галереї – Тарас Шевченко”, малята прослухали вірші. “Тече вода з-під явора”,”Садок вишневий коло хати…”  та виконали роботу з малювання за твором “Зацвіла в долині червона калина…”. В кінці заняття затанцювали український народний таночок “Ой, є в лісі калина”. 

Під назвою “Любимо Шевченка!” пройшло заняття в санаторній групі, вихователь Лапік О.О. Педагог провела з дітьми бесіду “Т.Г.Шевченко – відомий син нашої землі”, діти читали вірші Тараса Шевченка: “Тече вода з-під  явора”, “Зоре моя вечірняя…”, “Світає край неба палає…”. Водили хоровод під пісню “Зацвіла в долині червона калина…”, грали в дидактичні ігри: “Що ви знаєте про Кобзаря?”, “Впізнай Шевченка”, виконали ліплення за твором “За сонцем хмаронька пливе…”. Як підсумок заняття була проведена дидактична вправа “Що ми дізналися про Шевченка?”. 

Вихователь різновікової групи Заліпська А.О.  провела заняття “Шевченко Тарас – наче сонце для нас”. Педагог провела бесіду з малятами про життя і творчість Великого Кобзаря “Згадаємо Тараса Шевченка”, переглянули відеоролік про найвідоміші картини Шевченка, виконали колективну роботу з ліплення  за мотивами вірша Т.Г.Шевченка “Тече вода з-під явора…”. 

“Любий наш Кобзарю” під такою назвою пройшло тематичне заняття в старшій групі, вихователь Свербілова Т.М. На початку заняття педагог запалила свічку в пам’ять про Т.Г.Шевченко, провела бесіду “Наш Шевченко”, познайомила дітей із збіркою “Кобзар”, переглянули мультемедійну презентацію “Шевченко – наш Великий Кобзар”. Діти читали вірші видатного поета, презентуючи свої напередодні намальовані малюнки до цих творів: “По діброві вітер віє…”, “Встала весна”, “Зацвіла в долині…”, “Садок вишневий коло хати…”, “Тече вода з-під явора…”, провели гру “Склади картину”. 

Ми з вами будемо завжди любити і шанувати, пишатися  та гордитися тим, що серед українського народу була така видатна талановита людина, як Тарас Григорович Шевченко. 

 

 

 

 

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *