Маковія. Медовий Спас.14 серпня – Маковія або Медовий Спас. У народі його ще називають Першим Спасом або Спасом на воді. За давніми переказами, князь Володимир саме цього дня прийняв хрещення, тому у стародавньому Києві 14 серпня освячували воду в Дніпрі і називали цей Спас «Спасом на воді».

За давнім звичаєм на Медовий Спас віруючі приносять у храми мед для освячення. Традиція ця пов’язана зі стародавньою настановою – перший урожай приносити Богові і лише після цього споживати самим.
Цього дня у храмах також освячують букети з трав та квітів – «маковійчики». Здавна вважається: якщо не освятити квіти на Маковія, то не буде квітнути господарство.
Серед українців свято Маковія одне з найпоетичніших і найшановніших.

Маковій називають дівочим або дитячим святом, бо дорослі не брали участі у розвагах. Юні розважалися, але стримано, граючи в різноманітні ігри, та співали так званих спасівських пісень на луках та в лісі. У народі кажуть, що в цей день — 14 серпня — ластівки відлітають у вирій.

Від Маковія починається Успенський піст. Він так само суворий, як i Великий (триватиме до 28 серпня – свята Успiння).
Другий Спас, або Яблучний, припадає на 19 серпня. Третій Спас найчастіше називають Післяуспінням або Хлібним Спасом і пов’язують його у народі із закінченням літа – свято припадає на 29 серпня.

Напередодні Маковія або Медового Спасу, 13 серпня 2021 року, діти та вихователі Новотроїцького ясла – садка №1 відсвяткували це чудове свято з ароматами трав та квітів, меду та смачних булочок з маком.

Мета свята: прищеплювати дітям любов до народних традицій розвивати вміння виявляти активність, творчо самовиражатися.

Дівчатка і хлопчаки разом з вихователями грали в народні ігри, водили хороводи, розповідали вірші, співали пісні, відгадували загадки, виготавляли букети з трав та квітів “маковійчики”, прощалися з ластівочками, які саме в цей день першими відлітають в теплі краї.

Ось так маленькі українці знайомляться з традиціями та звичаями свого народу.

З нагоди свята Маковія ( Першого Спасу) та наступаючих свят бажаємо всім бути здоровими, щасливими і нехай збуваються усі ваші мрії!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *