Тренінг для вихователів “Книжка-друг і помічник у мовленнєвому розвитку дошкільників”.Читання в роки дитинства – це насамперед
виховання серця, дотик
людського благородства
до сокровенних куточків дитячої душі.
Василь Сухомлинський.

Читання книг посідає в житті дошкільника особливе місце, оскільки саме книга залишається найбільш доступним засобом духовного й етичного розвитку особистості малюка. Залучення дитини до читання є одним з основних завдань художньо-естетичного виховання дошкільника.

З іншого боку, книга на дошкільному етапі виступає як ефективний засіб пізнавально-мовленнєвого розвитку дитини, допомагає малюкові швидко й зацікавлено пізнавати навколишній світ, вбирати і переживати величезну кількість вражень, учить переймати норми поведінки оточуючих людей, наслідувати їх, у тому числі й героїв книг.

Крім того, читання вимагає від вихователя організації спільної з дітьми художньо-мовленнєвої діяльності, адже читання для дошкільників — це перш за все спілкування. Часте й регулярне читання літературних текстів, уміле їх поєднання з життєвими спостереженнями, з різними видами дитячої діяльності сприяє осягненню дитиною навколишнього світу, вчить її розуміти й любити прекрасне, закладає основи моральності людської особистості.

Головна цінність дошкольного  віку — висока емоційна чуйність у сприйнятті художнього слова, здатність яскраво переживати описані події, неодноразово з хвилюванням стежити за розвитком сюжету.

9 жовтня 2020 року в Новотроїцькому ясла-садку №1 відбувся тренінг для вихователів “Книжка- друг і помічник у мовленнєвому розвитку дошкільника”, який провела вихователь Хропач Т.Ю.

Мета тренінгу: ознайомити педагогів, щодо позитивного впливу книги на пізнавально-мовленнєвий розвиток дитини, розвиток дитячої психіки.

Під час тренінгу Хропач Т.Ю. подано інформацію, щодо вікових особливостей дітей, стосовно сприйняття ними дитячої книги, розглянуто книжкові вподобання малюків, окреслено рекомендації щодо того, як викликати у дитини інтерес до читання, виховувати любов до книги, прищеплювати знання та вміння бережливого поводження з нею.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *